Swiatek I. – Pliskova Ka.: Rohkem kui 17,5 geimi

veebruar 16, 2024
25 Vaated

Meie vihje: Swiatek I. – Pliskova Ka.: Rohkem kui 17,5 geimi

16.02.2024 16:15

Karolina Pliskova on viimasel ajal kaunistatud suure enesekindlusega. Tänu sellele võitis ta kaheksa päeva jooksul kaheksa mängu, millele lisaks võttis ta pühapäeva öösel Istanbulis ümberistumisega pika öölennu Rumeenia Clujist Kataris asuvasse Dohasse. Kui Rumeenias võitis ta oma karjääri 17. tiitli, siis Dohas on ta jõudnud juba poolfinaali, keerates kaks mängu, võites kolm kolmesetilist lahingut ja võideldes neljapäeval kahes tiebreakis Naomi Osaka vastu.

Ta jäi mõlemas setis jaapanlannale alla, kuid näitas taas suurt võitlust, et korvata murdepunktide kaotused, ning võitles lõpuks vähem kui kahe tunni pärast end nelja parema hulka, kus juba varitseb maailma esireket Iga Swiatek.

Poola tennisist on Dohas suurepärases vormis, võites kõik oma kolm matši kahes setis ning andis veerandfinaalis isegi Victoria Azarenkale kanaari. Kuid ka Shwiatek on tänavu näidanud, et ta pole kindlasti võitmatu, langedes Austraalia lahtistel kolmandas ringis Linda Noskovale.

Kuigi Pliskova on kaotanud seni kõik neli mängu poolatariga, tegi ta mullu maailma esireketi vastu korraliku esituse. Stuttgartis võttis ta temalt isegi ühe seti ja Montrealis kaotas ta talle betoonil 6:7, 2:6. Arvestades tšehhitari vormi, ei pruugi see olla debatt, mida Šwiateková on seni Dohas oma vastastele tekitanud.

Millele panustada:

Pliskova on pärast Cluji turniiri olnud aastaid parimas vormis. See peegeldub tema enesekindluses ja esituses. Ta on väljakul liikuvam, ta ei karda minna võrku ja suudab võtmehetkedel töötada oma serviga, mis on kogu karjääri jooksul olnud tema peamine relv. Tõenäoliselt kaotab ta Swiatekile taas, kuid ta võib olla abiks selles, et ta ei ole tunni aja pärast läbi. Vähemalt 18 geimi mängitakse.