märts 22, 2024
24 Vaated

Meie nõuanne: Neumayer L. – Forejtek J.: 1

22.03.2024 12:20

Jonáš Forejtek jõudis ATP Challenger Touri turniiril esimest korda pärast eelmise aasta detsembrit veerandfinaali. Ta läbis edukalt kvalifikatsiooni Horvaatias Zadaris ja sai põhiturniiril hakkama kahes raskes kolmesetilises matšis. Nende suhteliselt korralike tulemustega läheb maailma 421. mängija reedesesse kohtumisse austerlase Lukas Neumayeriga, kes on edetabelis 200 kohta kõrgemal ja on kohtumise paberfavoriit.

Forejtek on viimastel aastatel palju kannatanud terviseprobleemide käes. Alati, kui tundus, et ta on lõpuks oma vormi kätte saamas, tuli alati tagasilöök vigastuse näol. Loomulikult kadus tema vorm selle tõttu ja tšehhi tennisist alustas sisuliselt kogu aeg nullist. Loomulikult kajastub see ka tulemustes, millega endine juunioride number üks on äärmiselt rahulolematu.

Austria Neumayer mängib märtsis oma teise veerandfinaali. Esimest korda murdis ta kaheksa parema hulka Tenerifel betoonil. Nüüd mängib ta savil, mis on isegi tema lemmikpind. Ja see sai kinnitust Zadaris, kus ta alistas kaheksandikfinaalis Dominic Thiemi 6:2, 6:1. Kuigi Thiem ei mängi juba ammu enam nii nagu varem (pärast randmevigastust kaotas ta oma suurima relva, milleks oli tema purustav forehand), oli see Neumayerile suurepärane skalp.

Millele panustada:

Lukas Neumayer suutis Zadaris kaks mängu, kus ta alistas mõlemad oma vastased. Forejtek seevastu pidas kolmeseetilisi lahinguid ja oli mõnevõrra õnnelik, et pääses veerandfinaali. Austria tennisist kinnitab oma rolli kerge favoriidina ja pääseb poolfinaali.