märts 28, 2024
21 Vaated

Meie valik: Lille – Lens: Topeltvõimalusega viik

29.03.2024 21:00

Ligue 1 kahekümne seitsmendat vooru, pärast viimast rahvusliku pausi enne juunis Saksamaal toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi, raamivad kaks suurt esikohta. Esimene neist toimub Põhja-Prantsusmaal, kus näeme traditsioonilist “Derby du Nord” (tõlkes põhjapoolne derbi) Lille’i ja Lens’i vahel. Selle aasta esimene mäng lõppes 1:1 viigiga. Kumb meeskond on seekord õnnelikum ja liigub lähemale ihaldatud Meistrite liiga kohtadele?

Kaks nädalat tagasi mängis Lille väga hea mängu teise koha saanud Bresti väljakul. Mitmed võimalused realiseerisid treener Paul Fonseca hoolealused siiski vaid üheks väravaks, mille lõi ei keegi muu kui Jonathan David, kellele see oli tema 80. võistlusvärav Põhja-Prantsusmaa klubi punavalgetes värvides. Kümme minutit enne mängu lõppu tegi Lille siiski omavärava ja lahkus seitsmendat korda sel hooajal võõrsil vaid punktiga pärast 1:1 viiki. Reedel naasevad “koerad” oma armastatud koduväljakule, kus nad viimati kaotasid septembri lõpus ning on sellest ajast saadik jäänud kolmeteistkümnes võistlusmängus kõigis võistlustes võitmatuks (9-4-0), hoides selle aja jooksul kaheksa korda puhta lehe!

Pärast seda, kui Lens võitis kodus olulises mängus Bresti 1-0, ei suutnud ta vaid nädal hiljem oma järgmist kodumängu võita, kaotades 1-3 raskustes olevale Nice’ile. “Sang et Or’i” upitasid kaitsemängijate (Medina, Mendy ja Khusanov) traagilised individuaalsed vead, mis ei otsustanud mitte ainult eelnimetatud kaotust, vaid ka langemist kuuendale kohale, kus Lens on Marseille’i, Rennes’i ja Reimsi kannul. Treener Franck Haise meeskond ei sõida seega kindlasti väga ebameeldiva piirkondliku rivaali väljakule, eriti arvestades viimast kümmet Lille’is peetud mängu, kus Lens kaotas kaheksa korda (1-1-8).

Millele panustada?

Lille’i peetakse õigustatud favoriidiks, arvestades nende hiljutisi tulemusi ja väga head kodust mängu. Siiski kipuvad mängud kohe pärast rahvuspausi, kui meeskonnad suures osas koos ei olnud, olema mitmes mõttes keerulised, nii et valiksin poolajal või mängu lõpus panustamise viikude võrdsele tulemusele. Kaks viimast omavahelist mängu möödunud kalendriaastal lõppesid 1:1 ja selline tulemus ei oleks reedeses eelringis üllatav. Samuti on üsna tõenäoline, et kodumeeskond murrab poolajavahetusjärgse viigi enda kasuks.