Liberec – Slavia: rohkem kui 4,5 kollast kaarti mängus

august 2, 2024
10 Vaated

Meie vihje: Liberec – Slavia: mängus rohkem kui 4,5 kollast kaarti

02.08.2024 17:30

Slavia peab enne Meistrite liiga kvalifikatsiooni avamängu peaproovi Liberecis, kus Praha S-il on alati raske ja tänavu on see veelgi raskem kui eelmistel hooaegadel.

Slovanil on uue omaniku Ondrej Kaniaga suured plaanid, ta tahab parimatega sammu pidada. Kohtumine Slavia vastu saab olema tema praeguste võimete test ja seda vastase vastu, kes pole veel täielikult häälestatud ja kellel on omad mured, mida ei suuda varjata isegi hiljutine 4:0 koduvõit Ceske Budejovice üle. Dünamo ei ole võrdlusalune, Edenis ei andnud nad liigaparameetrite kohast esitust, kaitsesid naiivselt ja läksid vastu debaklile.

Pärast väravateta viik Uherské Hradištěs tasusid Slavia jaoks muudatused koosseisus ära, eriti Fila kasutuselevõtt, kes lõi 9. minutil värava, ja Prebseli esitus oli positiivne. Siiski on Sešioval endiselt suur puudujääk, eriti kaitses, kus puuduvad Vlček, Chaloupek, Zmrzlý ning Slovácko järel liitus ründaja Chytil.

Liberec kaotas nädala jooksul kaks mängijat, väravavaht Vliegen naasis Belgiasse, Horvaatia ründaja Kulenovic siirdus Heraclesi. Slovan sai miljon eurot, kuid Kulenovic ei sobinud uue treeneri Kovaci dünaamilise mängustiiliga, mistõttu lasi ta ta minema. Igal juhul on Kovaci valik tipus piiratud.

Veteran Rabušic on juba rohkem mentori rollis, ülejäänud kolmel ründajal on kokku 18 liigakäiku ja üks värav, mille lõi ghaanlasest proff Nyarko viimases kodumängus Olomouci vastu (1-1). Slovan ei näinud võiduka lõpuni, pärast head esimest poolaega nõrgenes ta teisel, nädal varem Karvinas (3-1) alustas ta jälle halvasti ja pööras tulemuse ümber. Slavia vastu on vaja stabiilset esitust kogu 90 minutit.

Millele panustada:

Kuigi Slavia on selge koefitsient, võib mäng minna mõlemat moodi, kusjuures viimased kolm tulemust annavad Libereci võidu, viik ja Slavia võidu. Kõik need olid rabelemised, kusjuures kohtunikud jagasid 22 kollast kaarti (vähemalt 6 mängu jooksul) ja kaks punast. Viis kaarti mängus on mõlema meeskonna “võimalustes”.