Holland – Hispaania: 2. poolaeg Holland -2.5

juuli 29, 2024
12 Vaated

Meie vihje: Holland – Hispaania: 2. poolaeg Holland -2.5

30.07.2024 14:00

Grupivooru kolmandas voorus kohtuvad vanad sõbrad, kes võistlesid detsembris MM-il ja hiljuti Hispaanias toimunud olümpiakvalifikatsioonil, kus Tšehhi käsipallurid püüdsid asjatult edasi pääseda. Hollandlased võitsid mõlemad kohtumised (29:21, 27:26) ja peaksid ka Pariisis ülekaalu saama.

Hispaanlased kaotasid mõlemad avamängud ja olid mõlemas favoriit. Nad avasid olümpiamängud muserdava 18:29 kaotusega Brasiiliale, keda nad olid varem kuus korda järjest võitnud. Seejärel kaotasid nad 21:26 Angolale, keda nad vahetult enne turniiri eelringis 22:21 alandasid. Hispaania probleemiks on rünnak, nad suutsid vaid ühel poolajal rohkem kui kümme väravat lüüa, siis teisel poolajal Angola vastu kukkusid nad rünnakul täielikult kokku ja jäid pärast vaheaega kuue väravani. Märkimisväärne on vahetult enne turniiri vigastada saanud keskkaitsja Alicia Fernándezi puudumine.

Hollandi koondis on kogenum ja kvaliteetsem, mis on viimaste suurvõistluste puhul näidanud paremaid tulemusi kui hispaanlased. Neil on neli mängijat, kes on löönud rohkem kui 600 rahvuskoondise väravat, kuid järgmine põlvkond on juba oma kohalolekut tunda andmas. Erinevalt hispaanlastest võtsid nad Angola vastu (34:31) ja mängisid võõrustajate Prantsusmaa vastu suhteliselt tasavägise mängu (28:32), kuid kokkuvõttes on nad palju resultatiivsemad ja nende ründemäng on muutlik.

Millele panustada:

Hispaanlased pidasid esialgu kahes esimeses duellis hästi vastu, kuid järk-järgult langesid ja kaotasid teise poolaja selgelt (8:14, 6:12). Sarnane saab olema ka hollandlaste vastu.