aprill 16, 2024
21 Vaated

Meie vihje: Dortmund – Atl.Madrid: võitja Dortmund

16.04.2024 21:00

Kui Galeno oleks 75. minutil mängu suurima võimaluse ära kasutanud, oleks ta suurendanud Atlético skoori 3:0-le. Kuid Kobel tegi hooaja parima tõrje, vahetusmees Haller vähendas kuus minutit hiljem kaotusseisu ja Dortmund püüdis veel tasa, kui veel kaks värsket mängijat, Bynoe-Gittens ja Brandt, tabasid latti. Just Terzici naljakad vahetused olid need, mis pöörasid täielikult ära avamängu, kus Los Rojiblancos võitsid küll 2:1, kuid nad ise teavad, et oleksid võinud minna Vestfaaliasse ka palju parema tulemusega. Nii nagu see on, ootab külalisi Signal Iduna Parki 80 000 pealtvaataja ees põrgu.

Atlético ei ole nii aktiivne kui kodus, kus nad sundisid kõrge pressinguga Dortmundi vigu ja lõid kaks korda kliinilise täpsusega. Nüüd on BVB kord, kes võitis kaheksandikfinaalis kodus 2:0 pärast 1:1 viiki Eindhovenis. Sancho otsustas viigi kolmandal minutil oma debüütväravaga Meistrite liiga play-off’is. Inglismaa ründaja jättis haiguse tõttu vahele nädalavahetuse mängu Mönchengladbachis, kus Borussia võitis tänu kahele Sabitzeri väravale 2:1. Terzic muutis võrreldes Madridi mänguga poole koosseisust ning kahetses 10. minutil väljakule tulnud Halleri vigastust. Igatahes võib ta loota Sanchole.

Simeone tegi kodumängus Girona vastu veel kaks muudatust algkoosseisus, kuid lasi algusest peale mängida Griezmanni, kes jätkas kolmapäevast suurepärast esitust ja toetas 3:1 võitu kahe väravaga. Atlético parandas oma Meistrite liiga positsiooni tublisti, hüppas Bilbaost üle ja kaotas Gironale. See on teretulnud tõuge enne Dortmundis toimuvat tagasilööki. Igal juhul ei ole Los Rojiblancos võõrsil nii tugev kui kodus, kaotades poolfinaalis San Sirol Interile 0-1 ning mängides grupifinaalis Lazio ja Celticuga viiki. Ja neil jääb puudu ka esimeses mängus üks väravalööjatest Lino.

Millele panustada:

Edasipääs on lahtine, igatahes Atleti nõrgemad võõrsil esinemised pluss Dortmundi kodune tugevus paneb BVB kergeks favoriidiks vastasseisule.